Вівторок, 08.07.2025, 07:52 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Лютий » 26 » Щоб потім не було пізно
Щоб потім не було пізно
13:36

З кожним днем все більше владно проявляються ознаки весни. Теплі сонячні промені і прозора ясність неба вже кличуть у поле, хай ще і засніжене. Але володарювати зимі залишилось можливо ще кілька тижнів, а там знову одвічна хліборобська боротьба за новий урожай.

За безкомпромісними політичними домаганнями влади країна непомітно скотилась до гострої продовольчої кризи, якої за нинішніми можливостями агропромислового комплексу, враховуючи родючі ґрунти, в Україні не повинно бути зовсім. Дивно, зайнявши у минулому році третє місце в світі з виробництва зерна, Україна основну масу продовольства імпортує, а населення потерпає від шоку цін на елементарне, починаючи із картоплі, буряка, моркви і закінчуючи м'ясо-молочними і навіть хлібобулочними виробами.

Народна Партія вважає, що це наслідок не просто недолугої, а навіть шкідливої державної політики у ставленні до села і вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції. Про це йдеться у заяві Політвиконкому Народної Партії. Держава по суті відвернулась від селянина.

Тривожними сигналами є системні дисбаланси розвитку таких ключових галузей народного господарства, як тваринництво, цукрова та молочна галузі. Сьогодні все більш очевидним стає перетворення України із потужного експортера сільськогосподарської продукції на її імпортера.

Вражає той факт, що за 2009 рік, порівняно з попереднім, наша держава збільшила  імпорт цукру на 51 тисячу тонн – тобто у дві тисячі разів. Такі цифри говорять про стагнацію галузі. У 2009 році Україна стала одним із найбільших імпортерів свинини з ЄС. У той же час наші виробники не мають можливості експортувати власну продукцію до країн європейської співдружності. Народна Партія засуджує сьогоднішню практику урядування, за якої держава допомагає європейським фермерам боротися із кризою коштом українських виробників.

Неприйнятною і несправедливою по відношенню до вітчизняних виробників  є підтримка імпорту  молочної продукції. Лише кілька років тому наша країна була великим експортером вершкового масла. Однак протягом минулого року до України вже було імпортовано 5 тисяч тонн цього продукту. Показовим є те, що ця цифра  удесятеро перевищує  обсяги зовнішніх закупівель у 2008 році.

Галопуюче зростання показників імпорту цих товарів до нашої держави – країни, яка з прадавніх часів славилася своїми безкрайніми ланами, родючими ґрунтами та достатком життєдайних променів сонця, викликає сором.

Народна Партія звернулась до тих державних мужів та представників вітчизняної ділової спільноти, яким не байдужа подальша доля України, до тих людей, які, ґрунтуючись на вітчизняних традиціях, зробили справою свого життя утвердження  в Україні  принципів демократії та міцної  прозорої економіки.

З цією метою Політвиконком закликає відповідальних політиків, підприємців та знаних фахівців галузі сісти разом за один стіл для спільного пошуку інструментів подолання руйнівних економічних наслідків ситуації, що склалася, знайти важелі підтримки сільського товаровиробника ще до виходу в поле. Зробити це потрібно невідкладно, щоб потім не було пізно.

 

Сергій Терещук,

народний депутат України,

голова Черкаської регіональної

організації Народної Партії

Переглядів: 531 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]