Неділя, 13.07.2025, 23:06 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Лютий » 5 » Причини поразки встановлено!
Причини поразки встановлено!
16:15

3 лютого виконкомом обласної організації Народної Партії на розширеному засіданні за участю керівників секретаріатів районних та місцевих організацій підбив підсумки участі народників у виборах Президента України в 2010 році, визначив невідкладні завдання щодо участі у наступних виборах до місцевих органів самоврядування.

Оцінку зусиллям черкаських народників у організаційній і агітаційній роботі на підтримку Володимира Литвина дав керівник обласного виборчого штабу Сергій Терещук.

Сергію Миколайовичу, загалом результати голосування для Народної Партії виявились невтішними і навіть дещо несподіваними у плані кількості поданих голосів за Володимира Литвина. Чому, на Вашу думку, сталося так?

Результати попередніх опитувань, цікавість виборців до ідей Володимира Литвина у ході його передвиборних зустрічей із населенням міст і сіл більшості областей України, а він їх провів понад тисячу, вселяли надію     якщо не на вихід у другий тур, то хоча б у чільну трійку.

Однак маємо те, що маємо. Парадокс того, що сталося у тому, що запропоновані Литвином зміни на поліпшення нашого життя у законодавчій сфері, забезпеченні стабільного розвитку економіки, створенні умов для достатку і гідного самопочуття кожній сім’ї і людині, реформування охорони здоров’я, освіти, культури, порятунку села і впорядкування земельних відносин ніким не відкинуті. Навпаки вони підхоплені всіма сучасниками виборчого процесу і майбутнє нашої країни тільки за їх реалізацію. Але, очевидно, маса невдоволеності станом зубожіння і хаосу, що нагромадились у суспільстві, диктували виборцям віддати свої голоси претендентам здатним на радикальні дії. Це з одного боку, а з іншого проявилося бажання громадян бачити на державних постах нові обличчя, яким на сьогодні стали Сергій Тігіпко і Арсеній Яценюк.

Як виконком оцінив ситуацію з організацією підтримки Володимира Литвина на Черкащині?

Ми теж визнали результати виборів для себе незадовільними. Але причини невдачі ми побачили перш за все у наших прорахунках і недоробленостях.

Основні свої зусилля ми зосередили на делегуванні представників Народної Партії до участі у роботі дільничних комісій, доборі спостерігачів, виконанні інших офіційних доручень. І це потрібно було зробити, всього до виборчого процесу були задіяні 4180 наших  активістів.

Однак тепер ми побачили, що значна частина виборців не прийняла запропонованої лідером народників моделі толерантності, а головне не зрозуміла і не усвідомила цінності програмних засад нашого  кандидата, їх доленосного значення, для майбутнього України. І якраз у цьому недопрацювали більшість наших районних, а особливо міських організацій, первинних осередків. Набрані нами 3,73% голосів виборців при кращій роз’яснювальній, системній організаційній роботі могли бути подвоєними.

На чому ґрунтується Ваше твердження?

Тепер уже на конкретних цифрах. Проти 2007 року – виборів до Верховної Ради, коли Блок Литвина знову став парламентською силою, нині ми не добрали у області 7096 голосів. Про те, що це наші місцеві упущення, а не ставлення виборців до Володимира Литвина, свідчать такі дані. Скажімо, візьмімо результати по 201 округу: у Смілянському районі за Литвина подали голоси 6,87% виборців, у Чигиринському - 5,85, у Каменському – 5,15%, а у місті Сміла він набирає тільки 2,76%. Те ж саме прослідковується по 202 округу, де у Тальнівському районі Литвина підтримали – 6,04% виборців, у Маньківському – 5,04%, а от у Звенигородському, чомусь тільки 3,06% виборців. У чому ж причина такої строкатості? Що у Смілі і Звенигородському районі були якісь підстави «недолюблювати» Литвина. Зовсім ні. У названих міській і районній організаціях давно проявляється в’ялість у їх діяльності загалом, мало практичних справ, які б притягували до народників людей, слабо велась агітаційна і роз’яснювальна робота на індивідуальному рівні в період виборчої кампанії.

Вам можуть дорікнути, що йдеться всього про кілька відсотків голосів, які кардинально картину не змінили б. А чи є в області показники, які б характеризували перемогу Литвина?

Так, вони є, з цього приводу хочу подякувати виборцям сіл Павлівка і Чеснопіль - Тальнівського, Бакаєве і Великі Канівці – Чорнобаївського, Плескачівка, Русалівка – Маньківського, Квіткове і Валява – Городищенського районів, де за нашого кандидата проголосувало від однієї до двох третин виборців. Загалом по області за Литвина віддали голоси більше 10 відсотків виборців на 50 дільницях. Отож ми на засіданні виконкому і дійшли згоди, що нічого кивати на центр, треба критично визнати свої власні слабкості.

Така позиція спонукає до вдосконалення своєї діяльності. На що ви націлюєте зусилля організацій Народної Партії на Черкащині тепер?

Наша мета тепер – вибори до місцевих органів самоврядування, які призначені Верховною Радою на 30 травня. Свої організації націлюємо на те, що до кожної сільської і селищної ради, міської, районної обласної ради необхідно провести значно потужніші (нині депутатів) групи народників, які могли б сформувати дієві фракції і активно впливати на громадську думку, реалізовувати конкретні місцеві програми.

Зараз ми поставили завдання кожній організації критично оцінити результати нинішніх виборів, дати оцінку участі у них кожному партійцю, визначити план дій на наступну виборчу кампанію. Ми виходимо з того, що нам не потрібні пасивні, а то і просто бездіяльні члени первинних осередків. У яку трясину безвідповідальності нас заводять такі «бійці» видно з прикладу по Умані. На обліку у міській організації нараховується 1697 партійців, а за голову Народної Партії проголосувало 1454 особи. Таке ж від’ємне сальдо у Ватутінській міській організації.

Виконком рішуче вимагає очиститись від такого баласту, а ще розширити прийом у партію тих, хто поділяє народну ідеологію, і хоче її реалізувати практичною роботою. Найближчим часом уроки нинішніх виборів будуть детально обговорені на зборах первинних осередків, конференціях районних, міських і обласної організації.

На закінчення скажу, що виконком обласної організації Народної Партії, я особисто щиро подякували всім виборцям, активістам, які не піддалися емоціям, адміністративному тиску, матеріальним спокусам, і проголосували за Володимира Литвина. А поразки неупокореним духом додають тільки сили боротися далі за здійснення своїх ідей.

 

Прес-служба обласної організації

Народної Партії.

Переглядів: 640 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]