Четвер, 10.07.2025, 11:37 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Лютий » 15 » Юридичні консультації Черкаських народників з питань нововведень у Земельному кодексі України
Юридичні консультації Черкаських народників з питань нововведень у Земельному кодексі України
12:17

На адресу виконкому Черкаської регіональної організації Народної Партії та народного депутата України С.М. Терещука надходять листи з проханням надати консультацію щодо змін внесених у Земельний кодекс України.

По коментар ми звернулися до начальника юридичного відділу Черкаської регіональної організації Народної Партії Юрія Смілянського

 

Із 1 січня набув чинності ряд нововведень у Земельному кодексі України, який значно спростив процедуру приватизації та отримання в оренду земельних ділянок із земель державної та комунальної власності.

Відтепер для того, щоб розпочати процес приватизації земельної ділянки, не потрібно більше попередньо погоджувати відведення ділянки з різними державними органами: управлінням земельних ресурсів, управлінням містобудування і архітектури, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом, органом охорони культурної спадщини і так далі. Раніше така процедура мала більш бюрократичний характер, подвоювала роботу органів, що погоджували документацію, та значно затримувала процес приватизації.

Нові зміни до Земельного кодексу України чітко визначили перелік підстав, з яких орган місцевої влади може вам відмовити у наданні дозволу на розробку проектної документації. Тепер чітко виписано, що вам можуть відмовити надати дозвіл лише через невідповідність місця розташування об'єкта (для якого відводиться ділянка) вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генерального плану населеного пункту та іншої містобудівної документації, і так далі.

Зараз вам можуть відмовити лише у випадку наявності на те чітко визначених законодавством підстав. Тепер відсутність плану забудови міста чи району грає на вашу користь, оскільки в такому разі чиновники не можуть відмовити вам у наданні дозволу на розробку проектної документації з підстав невідповідності плану забудови місцевості.

Значним здобутком недавніх змін до Земельного кодексу стало створення Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації із землеустрою. До складу Комісії увійшли уповноважені представники районного (міського) органу земельних ресурсів, містобудування та архітектури, природоохоронного і санітарно-епідеміологічного органу, органу охорони культурної спадщини. А в разі необхідності - і представник територіальних органів лісового господарства, водного господарства, державного гірничого нагляду. Основною перевагою Комісії є те, що вона позбавляє необхідності розробника документації (а інколи й замовника, тобто громадянина) самотужки займатися погодженням проекту землеустрою і ходити по всіх вище перерахованих інстанціях. Раніше на такі погодження подекуди потрібні були місяці. Висновки відповідних служб могли бути платними. Нова редакція Земельного кодексу передбачає безоплатність погоджень комісії. Більше того, передбачено обов'язок комісії розглянути проект землеустрою протягом трьох тижнів.

На сьогодні процедура безоплатного отримання земельної ділянки у приватну власність (приватизації) чи користування має проходити таким чином:

·         Спочатку громадянин подає заяву до місцевої ради чи державної адміністрації. Місцева рада або державна адміністрація розглядає заяву та протягом місяця надає дозвіл на розробку відведення земельної ділянки чи відмову у наданні такого дозволу з посиланням на відповідну містобудівну документацію чи законодавство. У разі відмови або перевищення місячного терміну розгляду справи заяви вам потрібно звертатись із позовом до суду.

·         Після отримання дозволу на розробку документації вам необхідно звернутись до ліцензованої землевпорядної організації та укласти з нею договір на виготовлення проекту землеустрою. Організація розробляє проект і передає на розгляд комісії.

·         Комісія протягом трьох тижнів погоджує документацію. У разі, якщо комісія не погодить проект, він повертається заявникові у цей же термін. Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

·         Погоджений проект відведення земельної ділянки може бути переданий для проходження державної землевпорядної експертизи у випадках, передбачених законом.

·         Після отримання необхідних погоджень проект передається у місцеву раду чи державну адміністрацію. Зазначені органи в двотижневий термін приймають рішення про надання земельної ділянки. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

 

 

Черкаська регіональна організація

Народної Партії

Переглядів: 719 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]