Понеділок, 14.07.2025, 15:05 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Травень » 18 » Черкащина – територія співпраці
Черкащина – територія співпраці
16:50
Два дні на Черкащині вирував уже четвертий за рахунком інвестиційний форум. По суті це був огляд потенційних можливостей області, бо все краще, що виробляється у краї, його духовні і культурно – освітні надбання були яскраво і ефектно представлені зразками продукції, переконливо підкріплені викладками виставок, рекламними і статистичними матеріалами, поясненнями фахівців галузей. Своєрідний святковий настрій створювали виступи фольклорних і професійних мистецьких колективів.

Форум підтвердив правильність обраного курсу на іноваційно-інвестиційне оновлення всіх галузей економіки області на базі запровадження нових технічних і енергозберігаючих технологій. У цьому пересвідчились представники ділових кіл України, зарубіжні гості, керівники підприємств, господарств, організацій самої Черкащини. Адже за чотири роки  в основний капітал вкладено 15 млрд. гривень, що дозволило забезпечити збалансований економічний та соціальний розвиток області. Суттєво збільшились обсяги сільськогосподарського виробництва, промисловості, насамперед машинобудування. Рівень газифікації населених пунктів зріс із 24 до 63 відсотків. Чималі обсяги робіт виконано на об’єктах, включених до державної програми «Золота підкова».

Показово, що такий курс розвитку знайшов розуміння і зацікавленість зарубіжних інвесторів. Обсяги прямих іноземних інвестицій в економіку області з 2005 року зросли на 80 відсотків і становлять нині 187 млн. доларів США. На Черкащині працюють іноземні інвестори із 45 країн світу. Свій капітал вони вкладають у підприємства промисловості та сільського господарства, харчових продуктів і напоїв, мінеральних добрив, поліграфічної галузі тощо. Значною мірою саме ці фактори загальмували і не допустили різкого падіння виробництва продукції в області в умовах гострої економічної і фінансової кризи. Нині вони ж вселяють сподівання на повернення найближчим часом до відносно стабільного розвитку.

Обласна організація Народної Партії, її представники в органах влади, керівники підприємств підтримують іноваційний шлях розвитку, вважають, що інвестиційні вкладення в основні засоби виробництва потрібно розширювати. На цьому зокрема наголосив голова Кам’янської районної ради Іван Миколайович Швець.  «Правильність іноваційно-інвестиційного розвитку наочно уже проявилась на результатах нашого Косарського спиртзаводу, підприємства «Зернопром», де ефективно діють зарубіжні інвестиції. Хлібзавод, лісгоспзаг, молокозавод успішно розвиваються, використовуючи власні і кошти вітчизняних інвесторів. Ми шукаємо зараз проект відродження  виробництва на Кам’янському спиртзаводі. У першому кварталі у нас не було спаду випуску продукції  і не зафіксовано зменшення надходжень до районного бюджету. Проте нас турбує ставлення держави до підтримки цього визнаного усім світом курсу. Вважаємо правильною позицію лідера Народної Партії Володимира Литвина щодо адміністрування податків на рівні районів, сільських і селищних рад. Подумайте, Кам’янський район до зведеного бюджету України за рік направляє 100 млн. гривень, а з власних доходів, наприклад, на розвиток району у цьому році нам  наділили лишень 7,3 млн. при потребі 53 млн гривень. Як же при такому підході впроваджувати іноваційні технології, що потребують вкладень в основний капітал у півтора рази більше виробленої продукції».

Про необхідність переосмислення інвестиційної діяльності у державі наголошували майже всі виступаючі на форумі. Вони обґрунтовували це тим, що у розвинених країнах іноваційні чинники забезпечують до 60 відсотків економічного зростання. В Україні ж питома вага реалізованої промислової продукції, одержаної за рахунок інвестицій, становить тільки 16 відсотків, у Черкаській області – 13,6. Предметно іноваційною діяльністю на Черкащині займаються всього 29 підприємств. Як  наслідок, експорт іноваційної продукції у минулому році становив лише 0,7 відсотка від загального експорту.

Основною причиною, що стримує структурну перебудову економіки, на думку більшості учасників форуму, є недостатнє фінансування. Держава практично відсторонилась від цього процесу, вважаючи, що його потрібно розвивати за рахунок власних ресурсів підприємств. Це переконливо підтверджує статистика. На Черкащині вкладення у новітні технології з Державного бюджету у минулому році становили 1,3, іноземного капіталу – 3 відсотки. Все решта – це пошук власних резервів, самовиживання за рахунок працюючих людей. Таке ставлення  влади призвело до того, що іноземні інвестиції в економіці України за підсумками першого кварталу скоротились у три рази.

Позитив черкаського інвестиційного форуму ще й у тому, що він дозволив реально оцінити стан справ в економіці не тільки області, а й держави, показав, які шляхи потрібно сьогодні обирати для подолання всіх українських криз. Жаль тільки, що уряд не хоче помічати таких перспективних починань регіонів. Бо участі у форумі представника Міністерства економіки України було явно замало.

 Думається, що ініціатива черкащан варта підтримки в усіх областях, а особливо на всеукраїнському рівні.

 

                                                                         Микола Костецький

Переглядів: 757 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]