Понеділок, 14.07.2025, 11:10 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Квітень » 16 » Слово про колегу
Слово про колегу
12:13

Юрій Григорович Лега – відомий український вчений, фахівець в галузі розробки принципів передачі інформації з використанням шумових сигналів, а також елементів та пристроїв обчислювальної техніки та систем управління. Доктор технічних наук, професор, академік Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем, академік Української академії наук, академік Академії зв’язку України, заслужений працівник народної освіти України. Депутатом Черкаської  обласної ради Ю.Г. Лега обраний від Народного блоку Литвина. Як член однойменної фракції вміло зосереджує зусилля на реалізацію державної політики в сфері освіти і науки, відродження національної духовності. 

Народився 11 вересня 1949 р. в м. Золотоноша Черкаської області. Його біографія – це цікавий життєпис становлення обдарованої, творчої особистості. Після закінчення у 1976р. з відзнакою Одеського електротехнічного інституту зв’язку ім.. О.С.Попова працював інженером в Золотоніському вузлі зв’язку. Організаторські здібності вдосконалював на партійній роботі. З 1988 року – асистент кафедри радіотехніки Черкаського філіалу Київського політехнічного інституту. У 1991 – захистив кандидатську дисертацію, став доцентом кафедри радіотехніки Черкаського інженерно-технологічного інституту.

У 1998році на конкурсній основі обраний ректором Черкаського інженерно-технологічного інституту. Завдяки активній громадській і державницькій позиції Ю.Г. Леги, хисту організатора, відповідальності і професіоналізму інститут перетворився в сучасний освітні заклад, здобув статус Черкаського державного технологічного університету. Запроваджена екстернатна форма навчання, система перепідготовки кадрів, діє аспірантура з 11 наукових спеціальностей.

Кількість наукових шкіл зросла в три рази. Основні наукові досягнення, впроваджені у навчальний процес та виробництво, зросли в 7 разів. За кількістю патентів та винаходів Черкаський державний технологічний університет нині посідає перше місце в Черкаській області. Завдяки зусиллям ректора Ю.Г. Леги значно поліпшилися соціально-економічні показники діяльності університету: вдвічі збільшилась кількість навчальних корпусів, придбано два гуртожитки.

Юрій Григорович постійно спрямовує діяльність науковців університету, а їх 578, в тому числі 52 доктори наук, на поглиблення зв’язків із підприємствами і організаціями міста Черкаси. відповідно до укладених договорів в університеті для потреб обласного центру проводяться як фундаментальні, так і прикладні науково-дослідні роботи. Вони стосуються таких актуальних напрямків, як іноваційно - інвестиційні процеси, бюджетний потенціал і економічне зростання, екологічний моніторинг здоров’я дітей міста, радіоідентифікаційні системи моніторингу дорожнього руху, створення нових видів матеріалів, енергозберігаючих технологій тощо.

Про популярність професій, що пропонує університет, їх практичну затребуваність свідчить прагнення випускників шкіл Черкас стати студентами технологічного університету. Нині на  денній формі навчається 4332 студенти і половина з них черкащани. На заочній формі освіту здобувають 3769 осіб, представників обласного центру з них – дві третини. Юрій Григорович був одним із ініціаторів укладення трьохсторонніх угод – школа, університет, підприємство, що сприяло якісному відбору абітурієнтів, поліпшенню навчання студентів, впевненості випускників у своєму працевлаштуванні.

Сам ректор має понад 300 наукових праць, з них – 53 патенти на винаходи, 35 монографій. За видатні наукові досягнення обраний домінантом Американського біографічного інституту «Видатні інтелектуали світу», визнаний одним із 1000 видатних лідерів світового впливу і нагороджений багатьма орденами, іменною почесною медаллю «Тисячоліття - 2000». Його працю відзначено Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом».

Щодня вирішуючи справи державної ваги, проявляючи людяність і далекоглядність, досвід науковця, керівника Ю.Г. Лега уміло веде колектив науковців і студентів на досягнення великої мети – статусу національного університету.

 

Валентин Лазуренко, кандидат історичних наук

Переглядів: 566 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]