Понеділок, 14.07.2025, 15:55 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Березень » 20 » Сергій Терещук: Звернення Голови Верховної Ради Володимира Литвина продиктоване викликами сьогодення
Сергій Терещук: Звернення Голови Верховної Ради Володимира Литвина продиктоване викликами сьогодення
10:50

 Тези Звернення Голови Верховної Ради Володимира Литвина до Президента, Прем'єр-міністра, лідерів парламентських фракцій та усіх вітчизняних політиків продиктовані викликами сьогодення, суспільно-політичною та економічною ситуаціями в країні, речі про які говориться в документі всім зрозумілі та близькі – такою думкою з нами поділився народний депутат України, член фракції «Блок Литвина» у Верховній Раді Сергій Терещук.

 

Сергію Миколайовичу, які тези Звернення ви вважаєте найбільш потрібними для розв’язання політичного конфлікту, який відбувається в Україні?

 

Жодне з положень Звернення Володимира Литвина не можна розглядати окремо і назвати їх більш чи менш нагальними для суспільства, або першочерговими, в кожному реченні документу викладена біль України, питання, що хвилюють всіх громадян держави, особливо в нинішній час невизначеності та кризи.

Я лише спробую роз’яснити важливість окремих пунктів звернення:

Питання змін до виборчого законодав­ства продиктоване вимогами громадськості, діючі нині законодавчі акти та вибори, які відбулися в 2006-2007 роках конкретно доводять недолугість такої схеми представництва інтересів народу. Систему потрібно змінювати докорінно, так щоб кожен депутат персонально ніс відповідальність за свою діяльність та регулярно звітував за неї перед своїми виборцями. Це не однократно підіймають наші виборці під час моїх зустрічей з ними, або під час моїх звітів про роботу нашої фракції у Верховній Раді України. І я обіцяв, що буду все робити спільно з іншими депутатами нашої фракції щоб поміняти виборче законодавство, як до Верховної та і до місцевих рад.

І саме перехід до від­критих партійні списки дозволить зняти напругу в суспільстві та покращити якість депутатської роботи, так би мовити, «прив’яже» депутата до округу та до конкретних проблем виборців. У парламенті повинен утворитися баланс між політичними амбіціями окремих народних обранців та прагненням творити Україну великою.

Також, потрібно визнати, що ми передчасно зробили вибори за партійними списками на місцях, у селі, сели­щі, районі, області. Адже, наприклад, на Черкащині є такі райони, які зовсім не представлені депутатами в облраді, і навпаки, є депутати облради, які ніколи ніякого відношення до Черкаської області не мали і проживають за її межами. Це достатньо демократично, але хі­ба можуть знають кияни, кіровоградці чи полтавці, що треба робити в Черкаській області, які  проблеми хвилюють жителів міст та районів області? Лю­ди мають обирати тих людей, яких вони знають. Не помилюся, якщо скажу, що наша фракція підтримує пропо­зиції В. Литвина, щоб складові його звернення, реалізувати на практиці.

 Ще одним важливим моментом є те, що Володимир Литвин першим з українських політиків закликав суспільство до консолідації, бо навкруги — біда, світова криза. Але якщо політи­ки і політичні сили збе­руться, Президент, пар­ламент і уряд вироблять концепцію, як ді­яти завтра, то зможемо обійтися малими втратами. Менше зупинятиметься фабрик і заводів, менше втратимо сільгоспвироб­ників. Це сьогодні чи не останній заклик — давайте сядемо за стіл переговорів і ді­ятимемо спільно. Сподіваюся, так і буде, бо далі відступати не дозволить не лише криза, а й наш народ.

Сьогодні питання відповідальності депутатів перед виборця­ми, стає очевидним не тільки для суспіль­ства, а й для політичної еліти.

 

 

Прес-служба

Черкаської регіональної організації
 Народної Партії
Переглядів: 645 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]