Середа, 16.07.2025, 19:02 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Лютий » 23 » Володимир Литвин взяв участь у вшануванні героїв Корсунь-Шевченківської битви
Володимир Литвин взяв участь у вшануванні героїв Корсунь-Шевченківської битви
15:17

Сталінградом на Дніпрі називали Корсунь-Шевченківську операцію, яку провели з 28 січня по 17 лютого 1944 року І і ІІ Українські фронти під командуванням легендарних полководців Великої Вітчизняної війни М.Ф. Ватутіна і І.С. Конєва. Події розвивались стрімко: 28 січня танкісти двох фронтів з’єднались у Звенигородці, замкнувши в оточенні величезне угрупування фашистських військ. Після відхилення гітлерівцями 8 лютого ультиматуму про здачу по всьому кільцю блокади розпочався наступ на знищення ворожих формувань. 14 лютого було звільнено Корсунь. 17 лютого вороже угруповання перестало існувати. Втрати обох сторін були великими, адже вирішувалась не тільки звільнення від німецько-фашиських загарбників Правобережної України, а йшлося про остаточний крах фашизму. За проявлені доблесть і мужність 23 частинам і з’єднанням присвоєно почесне найменування «Корсунських», тисячі солдат і офіцерів нагороджено орденами і медалями, а 102 воїни стали Героями Радянського Союзу.

Про цей подвиг нинішні керманичі України воліють не згадувати. Тому відзначення 65-річчя від дня завершення гігантської битви пройшло звужено не на державному рівні, а в межах Черкаської області. Із керівників держави на запрошення участь в урочистостях зголосився тільки Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Разом із небагатьма уже учасниками тих звитяжних боїв він оглянув оновлені експозиції музею Корсунь-Шевченківської битви, поклав квіти до меморіалу полеглим воїнам. Болем за стан справ у нинішній Україні, вдячністю і співчуттям до уже в глибоких літах ветеранів був пронизаний його виступ на урочистому зібранні.

- Жаль, що ця подія не стала знаковою для всього пострадянського простору і всієї України. За цим стоїть намагання забути нашу історія, переписувати наше минуле на догоду політичним, особистим та іншим уподобанням. Пам'ять потрібно зберігати такою, якою вона була у дійсності, - наголосив Володимир Литвин.

Пристрасно і переконливо прозвучав із Корсуня заклик спікера парламенту використати уроки історії, схаменутись і припинити політичні чвари, об’єднати зусилля всіх під гаслом фронтовиків: «За Батьківщину!», щоб зберегти Україну єдиною. Ми всі разом повинні примусити нинішню владу, в тому числі і Верховну Раду, припинити чвари і розпочати продуктивно працювати, щоб здолати кризу, щоб Україна розвивалась стабільно і прогнозовано.

На прес-конференції для журналістів центральних і місцевих засобів масової інформації Володимир Литвин поділився думками щодо дій України в умовах можливого припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом, Європейським банком Реконструкції і Розвитку та Світовим Банком, які серйозно стурбовані соціально-економічною ситуацією у нашій державі. Проблема в тому, що владі належить вишукати додатково 20 млрд. гривень, щоб зменшити дефіцит бюджету. Розв’язати це питання без діалогу і порозуміння керівників країни не вдастя. Але поки що такої згоди не досягнуто: « з одного боку нереальний оптимізм, а з іншого – тотальний катастрофізм. Потрібні ж правда і реалізм». А щодо кредитів, то Володимир Литвин наголосив час платити і за вже взяті кредити. Без залучення коштів населення тут не обійтися. «Людям потрібно запропонувати викупити у держави власність, що ще залишилась, і це буде найтвердіша валюта», - підсумував спікер.

Журналістів цікавили наміри Верховної Ради розглянути кадрові питання у Службі Безпеки і Міністерстві закордонних справ. Не вдаючись до особистісних оцінок, Володимир Литвин зазначив, що він не прихильник того, щоб зводити політичні рахунки з керівниками цих відомств. Але їм потрібно думати, кого і як застерігати, які доручення давати своїм представникам у тих чи інших країнах. Адже ми самі створюємо підстави говорити про нас відповідним тоном, а стосунки з Росією знаходяться нині на найнижчій відмітці. Верховна Рада, повідомив він, заслухає звіт Міністра закордонних справ щодо подальшої діяльності цього відомства у зв’язку з рішенням Міжнародного суду щодо острова Зміїнний. Адже після цього і в інших країн можуть виникати територіальні претензії до України.

Спілкування Голови Верховної Ради у Корсунь-Шевченківському показало, що люди з розумінням ставляться до його відкритості, бачення шляхів порятунку України, підтримують прагнення не відриватися від народу, діяти спільно заради подолання труднощів, як це робили захисники Вітчизни у годину випробувань.

 

Микола Костецький

прес секретар

Черкаської обласної організації
 Народної Партії
Переглядів: 531 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]