Неділя, 20.07.2025, 02:18 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Лютий » 16 » З ЖИТТЯ МІСЦЕВИХ ПАРТОРГАНІЗАЦІЙ: "ДАВАЙТЕ ЗАРОБЛЯТИ КОШТИ, ДАВАЙТЕ СТВОРЮВАТИ РОБОЧІ МІСЦЯ"
З ЖИТТЯ МІСЦЕВИХ ПАРТОРГАНІЗАЦІЙ: "ДАВАЙТЕ ЗАРОБЛЯТИ КОШТИ, ДАВАЙТЕ СТВОРЮВАТИ РОБОЧІ МІСЦЯ"
15:10
Хочу сказати відразу: що будемо робити, як будемо працювати, яку зарплату виплачувати за січень, коли все виробництво стоїть? На сьогодні не відомі ціни на енергоносії, газ. А він включений у собівартість продукції. Сьогодні кожен керівник підписує в середньому п'ятдесят платіжних доручень. Серед них різні податки, збори, відрахування до фондів, у тому числі й до місцевого бюджету. Це говорить про те, що за січень, як керівник підприємства, не знаю, скільки буду платити податків, тому що на сьогоднішній день валовий дохід на підприємстві в три рази менший, ніж був у минулому листопаді, і в десять разів менший, ніж був у січні минулого року. Це говорить про наповнення нашого бюджету. Тому пропоную підійти до його прийняття із здоровим глуздом. Нам треба прийняти контрольні цифри, які пропонує управління фінансів. Якщо у січні-лютому у нас буде зрушення в економіці, у виробництві і ми отримаємо додаткові надходження, то зможемо на черговій чи позачерговій сесії відповідно їх розділити.

Інше. На жаль, Анатолій Лукич Шпак пішов, але він мені у перерві задав таке питання: а як же ви, депутати, міська влада, плануєте працювати без засобів масової інформації? Це все одно, що в бойових діях підрозділ буде без зв'язку. Отак ми, депутати, будемо без власних засобів масової інформації. То які дії ми зможемо координувати, як зможемо працювати?

Розумію, що комусь хочеться показати, як переживають. Ми теж, вибачте, не менше переживаємо. Я, як керівник підприємства, думаю не тільки про прибуток, а в першу чергу про людей - як будуть лікуватися, щоб нормально працювали, як їхніх дітей будуть навчати. Це теж, будемо говорити, психологічна відповідь щодо продуктивності праці. Коли робітник стоїть біля верстата і думає, що його дружина лежить у лікарні і йому треба віднести шістсот гривень і віддати їх за медикаменти, то як він буде трудитися? Це не ділити кошти, які ми, виробничники, віддамо до бюджету. Думайте про це спочатку.

Ми неодноразово розглядали бюджет на комісії, намагалися прийняти всі можливі зміни, що нам пропонували керівники установ, організацій. Зрозуміло, потрібно дати пожежникам, міліції, щоб вони ефективно працювали. Тому що державний бюджет, міністерства не в повному обсязі їх фінансують. Але якщо підвести видаткову частину в процентах, то ще раз наголошую: освіта складає 38,2%, охорона здоров'я - 19,1%, соціальний захист і соціальне забезпечення - 24,3%, культура - 3,8%, спорт - 0,7%. В результаті - 86,1 %, тобто, наш бюджет - соціальний. Залишається 13,9% на все те, що ми хочемо, що ми плануємо. Отже, якщо у нас будуть надходження, ми зможемо внести зміни.

Ще одне: доводиться мені і по роботі, як керівнику підприємства, і як депутату спілкуватися з різними керівниками різних рівнів, з представниками партій. Намагаюся їм доводити (на жаль, мене мало хто чує), що роботу партій, роботу всіх осередків, депутатів потрібно направляти не на те, щоб розділити портфелі, а на те, щоб створювати умови економічного розвитку наших підприємств. Чому партіям не об'єднатися, щоб "вибити" державне замовлення для того ж радіоприладного, електромеханічного заводів? Давайте заробляти кошти, давайте створювати робочі місця. Ми про це не думаємо, а думаємо, як розділити те, що хтось заробив.

Розгляд бюджету - це колосальна клопітка робота. Хоча ми й упустили деякі моменти. Тому пропоную відразу внести зміни щодо фінансування сімейної медицини, дитячої амбулаторії тощо.

Пропоную прийняти бюджет в цілому. Підведемо результати за січень-лютий, якщо будуть працювати наші підприємства, то в нас будуть і більші додаткові надходження.

 

Член виконкому Смілянської міської

організації Народної Партії,

депутат міської ради

О. ДАВИДЕНКО
Переглядів: 545 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]