П`ятниця, 18.07.2025, 08:38 | Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Лютий » 10 » В умовах кризи допускати параліч влади вкрай небезпечно
В умовах кризи допускати параліч влади вкрай небезпечно
11:01
В країні, на жаль, не спадають напруга і політичні пристрасті у зв’язку із обвальною економічною і фінансовою кризою. Її наслідки уже відчули мільйони наших співвітчизників. Для більшості із них стали непосильними перепони, створені інфляцією, податковим навантаженням, безробіттям, розрахунками із банками тощо.
А тому зростають протестні настрої людей, окремі політики закликають їх вийти на вулиці, стати на барикади. Своє бачення з приводу цієї ситуації висловлює народний депутат України Сергій Терещук.
- Сергію Миколайовичу, невдоволення людей викликала низка парламентських рішень щодо збільшення місцевих податків і зборів, платежів за користування транспортом, виплати банківських кредитів і отримання депозитних вкладів. Чи була в цьому крайня необхідність?
- Добре те, що Верховна Рада, нарешті, ввійшла в режим стабільної законотворчої роботи. Парламент в період гострої, небувалої для нашої країни кризи став об’єднуючим центром, що не дає розвалитись державі. Давайте пригадаємо початок грудня, коли в країні панували невизначеність і хаос. Нині ж трохи більше ніж за місяць з приходом на пост спікера Володимира Литвина Верховна Рада прийняла більше вкрай необхідних суспільству законів ніж з початку її каденції. Така інтенсивна робота вимагає великої попередньої підготовки проектів, всебічного аналізу і прогнозу їх наслідків. Якраз цей ланцюг у законотворчій діяльності виявився найбільш вразливим і недосконалим. Саме так сталося, прошу звернути на це увагу, при схваленні в першому читанні ряду антикризових законів, які боляче зачепили сотні тисяч людей. У фракції Блоку Литвина є своє бачення щодо внесення змін, аби зменшити податковий пресинг.
Зокрема, мова йде про законопроект щодо місцевих податків і зборів, який лягає важким тягарем на плечі представників малого та середнього бізнесу, а також малозабезпечених громадян. Адже передбачене цим проектом збільшення ринкового податку і рекламного збору в 10 раз, податку за місце паркування транспорту в 33, туристичного збору – в 20 разів зроблять недоступними ціни на велику групу продовольчих і промислових товарів і послуг, а підприємці втратять роботу і засоби існування. Неминуче це призведе до зменшення надходжень до бюджетів. Як народний депутат, я запропонував врахувати вимоги учасників протестних акцій і вніс пропозиції до Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики.
За наполяганням нашої фракції Кабінет Міністрів підготував зміни до Закону про податок на транспортні засоби. Буквально днями Голова Верховної Ради Володимир Литвин з цього приводу мав зустріч із представниками асоціації транспортників.Досягнута домовленість про суттєві знижки податку на автомобілі вітчизняного виробництва і їх застарілі моделі.
Щодо розрахунків із банками за кредити то наша фракція вважає, що в час фінансової скрути банкіри і ті, хто взяв у них кредити, мають розділити порівну зростання плати у зв’язку із падінням курсу гривні. Цей підхід ми пропонуємо закріпити на законодавчому рівні.
- Сергію Миколайовичу, аграрії і селяни вважають Вас своїм захисником у парламенті. Зараз село збурене змінами до Закону «Про особисте селянське господарство», яким їх по суті позбавлено права на допомогу по безробіттю…
- Вважаю це прикрим непорозумінням, бо більшість народних депутатів не знала, що Державний комітет статистики України своєю інструкцією зобов’язав сільські і селищні ради включати до членів особистого селянського господарства не тільки його власника, а й всіх членів сім’ї, котрі досягли 14 річного віку. Виходить втратив роботу – значить твоя основна зайнятість, той клаптик землі, до якого тебе приписали в Погосподарську книгу. Люди вже стали писати заяви про вихід із таких господарств і відмову від землі, що матиме дуже негативні наслідки. Депутати-народники вважають, що до цього Закону слід повернутися невідкладно. Передусім, треба чітко визначити, хто є членом особистого селянського господарства, ввести градацію цих господарств за розміром ділянок і очікуваних доходів, зняти статус безправних із сотень тисяч селян України.
- Днями Президент України Віктор Ющенко заявив, що вважає особистою помилкою те, що підписав Державний Бюджет на 2009 рік. Щоб Ви скажете із цього приводу?
Безумовно, що Бюджет був прийнятий поспішно і він є недосконалим. Але виходу іншого не було. Адже мільйонам громадян України уже в січні треба було виплатити пенсії, заробітну плату, спрямувати кошти на утримання бюджетних організацій.
Склалося так, що за наполяганням різних політичних сил видаткова частина Бюджету на 31 млрд. гривень перевищила джерела його надходження. А тому, не драматизуючи ситуацію, сьогодні необхідно спільними зусиллями Президента, Уряду, усього складу Верховної Ради шукати шляхи в першу чергу наповнення державної казни, а також раціонального використання народних коштів. Від окремих програм і надмірних витрат доведеться відмовитись. В той же час не можна використовувати бюджет як засіб політичної боротьби. Фракція наполягатиме на його корегуванні за підсумками кварталу.
- Сергію Миколайовичу, кілька слів про можливість і необхідність дочасних виборів Президента і Верховної Ради, на чому наполягає опозиція?
Ми знаємо, що частина людей, розчарувавшись у діях нинішньої влади, підтримує цю ідею. Але чи стане краще, коли певний період в країні буде зовсім паралізована влада і домінуватимуть руйнівні процеси? Як же в таких умовах долати кризу? До того ж і законодавчих засад для такого поєднання виборів немає. Сьогодні вихід один – спільними зусиллями долати труднощі.
Переглядів: 565 | Додав: narodna
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]