Закінчилися Різдвяні свята, громадське життя Черкащини знову входить в розмірене русло, люди будують плани, підбивають підсумки минулого року. Поділитися думками про знакові події 2008 року ми попросили членів Народної Партії - авторитетних людей Черкащини. Володимир Лук'янець, перший заступник голови Черкаської регіональної організації Народної Партії, депутат Черкаської обласної ради, дирек¬тор ДП «Златодар»:
- На мою думку, минулий рік порадував працівників сільського господарства великим збором зерна. Такий показник урожайності порадував мене як аграрія. Разом з тим, відклалися в пам'яті вчинки влади на всіх рівнях, яка в черговий раз довела свою нездатність підтримувати роботу наших трудівників, в першу чергу, за рахунок дотацій та збереження ринкової ціни на зерно. Було багато декларативних заяв, але відчутної допомоги з боку держави для сільськогосподарських підприємств не було. І як результат – зібраний урожай не приніс відчутної фінансової віддачі.
Що стосується політичної сфери то мене порадувало те, що Володимир Литвин, у політичну кар'єру якого я завжди вірив, тріумфально повернувся на посаду спікера. Взагалі ж, «Блок Литвина», як на мене, цього року знову відродився, зумів об’єднати зусилля депутатів різних фракцій на законотворчу діяльність. Це було чітко видно в грудні 2008 року, коли реально запрацював Парламент.
Я реально дивлюся на перспективу цього року. Він буде складний для всіх: і громадян, і підприємств, і колективів. Ми повинні всі об’єднати зусилля, щоб кожного якомога менше зачепили наслідки економічного кризи і ми вкінці-кінців вийдемо з неї більш згуртованими.
Для голови Черкаської міської організації Народної Партії, депутат міської ради, директора Першої міської гімназії м. Черкаси Сергія Саєнка минулий рік ознаменувався досягненнями як в особистому житті, так і у розвитку освітньої галузі. - У 2008 році я відсвяткував своє п'ятдесятиріччя. На цей момент я багато чого переосмислив, зробив певні підсумки життя, а вони виявилися досить різноманітними. Адже людина у п'ятдесятирічному віці вже може оцінити прожите та визначити, чи не дарма світ топче.
Ще важлива подія, яку б виокремив з-поміж інших - візит у Черкаси німецької делегації з питань громадянської освіти. Вона була влітку, а вже у листопаді я їздив до Німеччини. Там є Інститут політичного суспільства, а ми - одні з координаторів проекту «Україна - Німеччина: громадянське суспільство». Тому для нас візит делегації став дуже важливим і перспективним. Не менш значущою стала і подія, пов'язана з ротарі-клубом. Річ у тім, що я вже років п'ять є членом цього клубу. Це громадська організація, що об'єднує людей, які можуть похвалитися певними досягненнями, як правило, це керівники підприємств. У 2008 році округ ротарійців (а до нього входять Польща, Україна і Білорусь) призначив мене офіцером дистрикту по міжнародних дитячих округах. А це дуже вагомо, бо ж на три країни таких офіцерів набереться тільки зо двадцять.
Що стосується роботи міської організації Народної Партії, яку я очолюю, то ми намагалися в повній мірі вирішувати окремі соціально-економічні проблеми міста, а також конкретних людей, які зверталися по допомогу до нас. Цю роботу ми продовжимо і в цьому році.
Валерій Черняк, заступник голови Черкаської регіональної організації Народної Партії, депутат обласної ради, головний лікар Черкаської обласної лікарні.
- Минулий рік для лікарів та медичних працівників Черкащини був складним. В першу чергу із-за недостатнього фінансування основних напрямків роботи та заробітної плати. Я вдячний серйозній допомозі з боку депутатів обласної ради, які щоквартально в 2008 році виділяли кошти на капітальне будівництво, закупівлю медичного обладнання та препаратів. За минулий рік у лікарні ми пролікували більше тридцяти тисяч хворих. Зробили понад дванадцять тисяч оперативних втручань різного рівня складності. Розпочали проводити операції на внутрішньому вусі, раніше такі маніпуляції у нас не проводилися.
До всього у цьому році вдалося відремонтувати наш пологовий зал. І тому є можливість організовувати сімейні пологи. Тому можу сказати, що торік ми йшли у ногу з часом, сподіваюся, що так буде й у 2009-му!
Вагомою подією є й те, що у 2008 році світ побачила книга «Тричі народжений». У ній ідеться про заслуженого та видатного лікаря Анатолія Фесуна. Виходу книги ми завдячуємо громадській позиції фракції «Народного блоку Литвина» в Черкаській обласній раді, особисто В.Л. Лук’янцю.
Приємно було й те, що у 2008 році я захистив кандидатську дисертацію.
В новому році я надіюся на підтримку обласної ради, яка зможе виділяти кошти на ремонти лікарень, закупівлю необхідного устаткування. Спільними зусиллями будемо працювати над вирішенням кадрових питань, особливо, по залученню молодих спеціалістів для роботи в медичних установах.